NIEWIERZPLOT.COM > Z KRAJU
Gaz w mieście.

Środowisko warszawskie aż huczy od plotek. Przyczyną zamieszania jest postulat Manfreda Skrzypca, radnego warszawskiego, aby na pwrót wprowadzic do Stolicy oświetlenie gazowe.

- Jest to dobre posunięcie, ponieważ za gaz płacimy ryczałtem, więc obojętnie ile go zużyjemy, to i tak zapłacimy tyle samo - przekonuje radny.

Sprawdziliśmy, że faktycznie oświetlenie gazowe byłoby tańsze, ale budowa systemu oświetleniowego pochłonęłaby miliony złotych.

- Uważam, że latarnie gazowe powinny stanąć w szczególnych miejscach Warszawy - mówi mgr Izydor Ptaś z Instytutu Badania Światła PAN. - Na przykład na blokowoskach takich jak Bemowo, Ursynów czy Gocław - dodaje.

Niestety, nie udało nam się dowiedzieć dlaczego akurat stołeczne blokowiska powinny zostać oświetlone światłem gazowym. W chwilę po tej wypowiedzi dla serwisu Nie_wierz_plot.com mgr Ptaś zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Prawdopodobnie błądzi po Warszawei, szukając dogodnych lokalizacji dla swego pomysłu.

Jak się dowiedzieliśy nieoficjalnie, prezydent Warszawy, Szczepan Maślak rozważa propozycję radnego Skrzypca, ale chciałby zainstalować oświetlenie gazowe raczej na Starówce.

Jednak jak wiadomo, władze planują wyłączenie Starówki. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju wydarzeń.

Foster Jones
2002-03-22

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa