NIEWIERZPLOT.COM > POLITYKA
Pokój - stan odmienny

Wczorajszy wieczorny program państwowej telewizji wzbudził panikę na skalę całego kraju.

I nie ma się czemu dziwić - widzowie wprawieni w lekkie podniecenie za sprawą Studia Sport, a następnie ukojeni prognozą pogody zostali wystawieni na nie lada próbę. Wszyscy zgromadzeni w tym czasie przed odbiornikami mieli możność wysłuchać orędzia premiera informującego o wprowadzeniu stanu wojennego!

W biurach telewizji i urzedów, mimo późnej pory rozdzwoniły się telefony. Niestety nie miał ich kto odebrać.

Cały kraj przeżył więc pełną niepewności noc. Rano bomba wybuchła. Nikt nie odniósł obrażeń, gdyż było to w Przenośni, a więc z dala od zamieszkanych terenów. Rzecznik prasowy telewizji przyznał, iż alarm był fałszywy. Z tego miejsca poprosił górali o Zakopane. Po chwili okazało się, iż chodzi mu o _zakopanie_ wojennej ciupagi. Górale przyjęli to z ulgą, gdyz i tak nie wiedzieli z kim walczyć.

Jeden z szefów telewizji - dyr. Dymała oświadczył, iż doszło do tragicznej pomyłki. Okazało się, iż stażysta omyłkowo przyniósł z archiwum nagranie przygotowane na zupełnie inną okazję. Na jaką okazję - tego Dymała już nie umiał wyjaśnić.

Opierając się na wczorajszym zajściu, historycy oraz specjalna ekipa powołana przez prokuratorę postanowiła zbadać wydarzenia z pewnego grudniowego poranka sprzed ponad 20 lat...

Jan Piotr Sza-Tan
2002-05-30

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa