NIEWIERZPLOT.COM > Z KRAJU
boże czy borze?

Wydawać by się mogło, że wszystko jest jasne, że w katolickim kraju obchodzimy katolickie święto Bożego Ciała. Tymczasem nie jest to takie oczywiste.
Wszystko zaczęło się od Małego Szu i imprezy pod nazwą "Boże Ciao". Nazwie tej przyklasnęła mniejszość latynoamerykańska. Pociągnęło to za sobą reakcję Polskich Sił Zbrojnych, które utrzymują, że minone święto tak naprawdę nosi miano "Bożego Działa". Temu zdaniu przeciwstawiają się artyści, twierdząc iż chodzi o "Boże Dzieło". Jeszcze inną wersję wydarzeń prezentują z kolei policjanci: według pracowników wydziału kryminalistyki, święto to ustanowiono ku czci tegoż wydziału, a nazwa jego brzmi: "W Borze Ciało". Mazurscy historycy zaś, głównie specjaliści od II wojny światowej i hitlerowskich bunkrów, twierdzą iż bez wątpienia chodzi o "W Borze Działo".
Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych bez przerwy napływają nowe propozycje. Zadziwiająco konserwatywny okazał się kościół, utrzymując, iż "nie ma co udziwniać i zmieniać, skoro większość obywateli już przyzwyczaiła się do starej nazwy."

ciał
2002-06-03

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa