NIEWIERZPLOT.COM > KULTURA
Piraci Czasu

Piraci fonograficzni z sezonu na sezom stają się coraz bardziej zuchwali i... wymagający!

Dotychczas, to mniejsze lub większe pirackie wytwórnie musiały dostosowywać się do gustów publiczności i nierzadko stawać na głowie (czasem wręcz dosłownie), aby ich produkcje nie odbiegały nadto poziomem wykonastwa od oryginału.

Swego czasu słynne były "fałszywki", czyli płyty nagrywane przez zupełnie nie znanych wykonawców, ale sygnowane nazwą postaci z barwnych posterów źurnali muzycznych.

Jednak to, z czym mieliśmy do czynienia w zeszłym tygodniu w warszawskim klubie CDQ przeszło oczekiwania wszystkich. Otóz w czwartkowy wieczór koncertowały tam grupy Starzy Sida, Przyzwoitość i Świat Czarownic. W tym czasie, zwyczajowo w kuluarach odbywała się czad-giełda. Na jednym ze stolików, ku swemu zdumieniu, gwiazdy wieczoru znalazły płytę z... zapisem koncertu, który właśnie miał się odbyć!

Osoby oferujące owe nagrania nie były w stanie sprecyzować żródła owego materiału. Muzycy z kolei stanęli przed nie lada wyzwaniem. Macio Moretti ze Starych Sida nie mógł ukryć zdenerwowania - To niebywałe - niemal wykrzyczał znany z opanowania muzyk - Musieliśmy kupić płytę i na miejscu odsłuchać owe nagrania - nie mogliśmy przecież rozczarować naszych fanów. To kwestia szacunku.

Jak nie oceniac tego wydarzenia z moralnego punktu widzenia, trzeba podkreślić, iż otwiera to zupełnie nowy rozdział w historii fonografii.

Jan Piotr Szatan
2002-06-14

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa