NIEWIERZPLOT.COM > KULTURA
Porządki w kulturze

Z Ministerstwa Kultury dochodzą nas frapujące informacje. Wedle naszych źrodeł, trwają przymiarki do poważnych porządków.

Choć, na chwilę obecną, ministerialni oficjele nie potwierdzają owych zapowiedzi, tajemnicą poliszynela jest, iż duch ministra Podkańskiego nie zaginął w murach podległej mu instytucji oraz jej pracowników.

Jak się dowiadujemy, na pierwszy ogień w porządkach ma pójść nasza kultura tradycyjna. Nieoficjalnie mówi się, iż pierwszymi ofiarami staną hołubce oraz mazurki. - Dostaliśmy jasne wytyczne, aby wycinać hołubce - oznajmił nam liczący na anonimowość pracownik terenowy ministerstwa.

Podobnie rzecz ma się z mazurkami wielknocnymi - Jak ważne jest to dla rządu, niech zaświadczy fakt, że pan minister, będąc na zwolnieniu chorobowym, zadzwonił do kancelarii i powiedział wprost "Jak najszybciej muszę pozbyć się tych wypieków".

Jak więc widać, czekają nas spore zmiany. Znawcy tematu wyrażają nadzieję, że nie powstanie pomysł produkcji malutkich fortepianów na potrzeby odgrywania miniatur muzycznych. My także.

Jan Piotr Szatan
2002-09-06

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa