NIEWIERZPLOT.COM > UNIWERSYTET
WYKŁAD Nr 2

Krótka notka biograficzna:
Prof. Nick Nożow, Amerykanin rosyjskiego pochodzenia, od dziecka interesował się ostrymi tematami. Ukończył Wydział Obróbki Skrawaniem na Uniwersytecie of Osterreich, po czym został dyrektorem marketingu znanej firmy Sharp RTV. Dziś zaprezentuje nam swoje najświeższe dokonania. Zapraszamy!

NÓŻ
Miejsce noża jest ściśle określone przez samą jego postać. Oczywiście, mówimy tu tylko o nożach ostrych, jako że o innych – ze zrozumiałych względów – lepiej milczeć.
Ostrze noża jest momentem rozstrzygającym sytuację [mamy więc do czynienia z zagadnieniem odwrotnym niż w przypadku okna!]. „A nóż…” – mówimy, mając na myśli tę niezmiernie wąską nadzieję, że może jednak z ostrza noża rozstrzygnięcie prześliznie się na pomyślną dla nas stronę [niektórzy czasem dodają ”widelec”; jest to jednak - pomijając aspekt czysto stylistyczny - nawiązanie wysoce niemoralne, ze względu na ingerencję w rozstrzygnięcie obcych narzędzi!].
Nie zapominajmy tutaj o obunożu! Prawdą powszechnie wiadomą jest, że obunóż zapewnia stabilność, a zatem większą pewność powodzenia podejmowanego przedsięwzięcia.
Bardzo ważnym problemem jeśli chodzi o noże, a zwłaszcza ostre, jest coraz bardziej ogarniające społeczeństwo zmęczenie i apatia. Jakże często zdarza nam się słyszeć lub mówić: „Ależ jestem znóżony…”. Nie bagatelizujmy takich wypowiedzi! Wiadomo wszak, że w takich sytuacjach, poleganie wyłącznie na rodzimych służbach bezpieczeństwa nierzadko kończy się katastrofą! W odniesieniu do noży jest to sprawa tym bardziej dotkliwa, że nikomu nie można zabronić [w jednym z nadchodzących wykładów zagadnieniem brony zajmiemy się osobno] posiadania noża – przedmiotu niezbędnego przecież w każdym gospodarstwie domowym, nie mówiąc o pływalni! Niewyobrażalne jest wszakże korzystanie z basenu, rzeki, jeziora, czy chociażby morza, nie zanóżywszy się uprzednio we wodzie.
Problem ten wciąż jeszcze nie doczekał się jednoznacznego rozstrzygnięcia, ani przez etyków, ani instruktorów pływackich, ani tym bardziej przez kowali, którym grozi utrata zajęcia. Ja jednakże sygnalizuję tu Państwu ten dylemat, w nadziei, że - a nóż... - natchni on Państwa refleksyjne umysły...


Herr Dyrr Rektorr
2002-11-26

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa