NIEWIERZPLOT.COM > Z KRAJU
Małysz - Oskar żony

Rzecznik prasowy krakowskiej prokuratury potwierdził informacje o wszczęciu dochodzenia mającego na celu potwierdzenie zarzutów, bądź oczyszczenia z nich największej rodzimej sławy sportowej - skoczka narciarskiego Adama Małysza.

Doniesienie złożył korespondent sportowy jednej z zagranicznych agencji prasowych. Twierdzi, iż do przestępstwa doszło podczas zawodów o Puchar Świata. Co więcej, podkreśla, iż ów występek ten powtórzony został kilkukrotnie i to, tak tak, na oczach tysięcy ludzi obecnych na trybunach i milionów zgromadzonych przed telewizorami. Mamy więc do czynienia z recydywą, co znacznie zaostrza sprawę.

Z drugiej jednak strony, poszkodowany nie dość, że nie wniósł oskarżenia, to nawet nie wypowiedział się publicznie w tej sprawie. Chodzi bowiem o rekord świata, o którego wielokrotnie pobicie z premedytacją został oskarżony polski sportowiec.

Zakładamy więc, że Adam Małysz może spać spokojnie. On sam także tak najwyraźniej stwierdził, bo najspokojniej w świecie wsiadł do swojej Syrenki i wrócił do rodzimej Wisły, w której wiele wody jeszcze musi upłynąć, aby ktoś zagroził jego pozycji.


Jan Maria Rakieta
2003-05-27

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa