NIEWIERZPLOT.COM > KULTURA
Viva Moretti!

Pragniemy przypominać naszym szanownym czytelnikom najistotniejsze, najbardziej doniosłe i radosne wydarzenia. Oto pierwsze z nich...

Jak to zwykle bywa - o dokonaniach naszych rodaków najpierw dowiaduje się ¶wiat, a dopiero póżniej zostaj± oni docenienie w Polsce. Tak też było i tym razem.

O tej sprawie przeb±kiwano już od dawna, ale tylko wtajemniczeni znali szczegóły tej produkcji. W przygotowania włożono wiele wysiłku. Tymbardziej, że wielu oficjeli rzucało kłody pod nogi młodych twórców.

Wczoraj bomba wychła - Złot± Palmę na festiwalu w Cannes otrzymał warszawiak - Maciek "Macio" Moretti!

Dzi¶ możemy już odetchn±ć z ulg± i cieszyć się wraz z nagrodzonym. Na zdjęciu widać znanego dotychczas głównie z muzyczno-performerskich poczynań Macia ¶ciskaj±cego pod pach± scenariusz, na którego podstawie powstał nagrodzony film. Pod drug± pach± widać Melanie Griffith, która wręczyła mu trofeum.

Andrzej Wajda poproszony o komentarz przyznał, iż od dawna przygl±dał się filmowym poczynaniom Morettiego. Nieoficjalnie wiadomo także, że o współpracę z Morettim zabiega od dawna David Lynch, a Krzysztof Piesiewicz napomkn±ł, iż młody warszawiak miał także swój wkład w scenariusz trylogii "Kolory" Krzysztofa Kie¶lowskiego.

Jak się więc okazuje, zmiana pokoleniowej warty może dokonać się przy wzajemnym szacunku i w atmosferze przyjacielskiej współpracy.

Kliknijcie na zdjęcie, aby przeczytać festiwalow± relację Tadeusza Sobolewskiego z Gazety Wyborczej.

Jan Maria Rakieta
2003-08-30

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa