NIEWIERZPLOT.COM > SPORT
Kolejny cios w pomarańczową ligę

Według Chucka Schabosza (nota bene Polonusa ożenionego z Chinką) nazwa jednej z polskich drużyn pierwszoligowych stanowi pogwałcenie praw autorskich.

Chuck Schabosz przedstawił ekspertyzę prawników, z których wynika, że Kolporter Korona Kielce bezprawnie wykorzystuje w swojej nazwie imię i nazwisko zmarłego w 1964 kompozytora. Kielczanie nie zapytali się bowiem o zdanie autorów nazwy, czyli ojca i matki muzyka - czy też raczej ich spadkobierców, jako że oboje od dawna nie żyją*. Schabosz rząda 15 miliardów dolarów odszkodowania, które rodzina ma zamiar przeznaczyć na cele charytatywne, między innym zakup luksusowej rezydencji dla biednych dzieci (własnych).

Na tę wiadomość natychmiast zareagowały władze klubu, które zaproponowały, że jeśli tylko rodzina kompozytora zgodzi się wycofać pozew, natychmiast zmienią nazwę swojej drużyny na Cole Porter Korona Kielce oraz zaangażują się w promowanie jego twórczości na polskiej ziemi, m.in. ogłaszając piosenkę tytułową z "Daj buzi, Kate" oficjalnym hymnem klubu.

---
*podobną opinię słyszy się nieraz o innych instrumentach dętych

czubasa
2005-09-28

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa