NIEWIERZPLOT.COM > Z KRAJU
Nowy kierunek wskazówek

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy (szklanka przyłożona do ściany i do ucha), urzędnicy Ministerstwa Infrastruktury pracują nad tajnym dokumentem, który ma zrewolucjonizować dotychczasowe postrzeganie czasu.

Dokument z mocą ustawy ma wprowadzić nowy kierunek ruchu wskazówek zegara. Do tej pory wskazówki naszych czasomierzy obracają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli w prawo. Dokument, o którym mowa, zaleca aby wskazówki obracały sie w stronę przeciwną, czyli w lewo. Takie posunięcie urzędników podyktowane jest podobno chęcią zaoszczędzenia czasu i pieniędzy. Jak jednak powszechnie wiadomo, wprowadzenie nowego zwyczaju będzie wymagało ogromnych nakładów finansowych. Niesety, Minister Infrastruktury odmawia jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

Prof. Gwidon Masło z Urzędu Czasu i Atłasu, komentuje całą sprawę następująco:

- Proszę sobie wyobrazić, że rano podczas ubierania się najpierw zakładamy najpierw prawą, a potem lewą skarpetkę. Odwrócenie kolejności dotychczasowych działań może osłabic naszą pewnośc siebie. Nie chce nawet pomyśleć, co będzie się działo, kiedy będziemy kasowac bilety PO WYJŚCIU z autobusu. Wprowadzi to ogromny zamęt i opóźnienia w ruchu komunikacji miejskiej.

Zaskoczeni całą sprawą są również producenci zegarów:

- Z odwróceniem pracy czasomierzy jakoś sobie poradzimy, ale co mają zrobić biedne kukułki? - pyta rozpaczliwie inż. Dariusz Rzepieszczywienko, szef firmy CZAS DLA MAS, zajmującej się produkcją zegarów z kukułką.

Sprawa jest rozwojowa. Czekamy na oficjalną wypowiedź Ministerstwa Infrastruktury. Więcej informacji niebawem.

Foster Jones
2005-12-02

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa