NIEWIERZPLOT.COM > GOSPODARKA
Gazem, walczmy z kryzysem!

Pojawiła się szansa na załagodzenie pogłębiającego się kryzysu energetycznego. Opracowany został nowy i - co ważne - jednocześnie bardzo tani sposób pozyskiwania gazu.

Badacze wzięli pod lupę... izby wytrzeźwień, co tylko pozornie może wydawać się niedorzeczne - Z własnego doświadczenia wiem na jakim gazie są bywalcy tego typu miejsc - tłumaczy nam profesor Szczepan Kropelka z Polskiego Instytutu Jagiellońskiego (PIJ).
- Śpiący delikwenci podłączani będą do specjalistycznej aparatury. Opracowana przez nas technika polega na ekstrakcji pewnych substancji z wydychanego przez nich powietrza. Efekt tego procesu zostanie poddany dalszej obróbce, aż do uzyskania paliwa w czystej postaci.

Rozwiązaniem zainteresowały się już samorządy lokalne, deklarując chęć podjęcia produkcji gazu tą metodą dzięki wykorzystaniu niemałej przecież grupy bezrobotnych. - Alkohol od zawsze koił ich frustrację, teraz owa frustracja znajdzie godne ujście.

Firma Google zapowiedziała już, że w ciągu najbliższych trzech lat umieści specjalne czujniki w każdej kropli alkoholu na świecie, dzięki czemu, po osiągnięciu określonego stężenia alkoholu we krwii, automatycznie będzie się podłączanym jako ogniwo globalnego systemu energetycznego.

Parias Milton
2006-03-12

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa