NIEWIERZPLOT.COM > Z KRAJU
Bondage, sondaż - dwa bratanki

Analitycy nie kryją swego zaskoczenia związanego z wynikami najnowszych sondaży.

Ku ogromnemu zdumieniu specjaliści do spraw badania opinii publicznej odkryli, że świeżo opublikowane wyniki poprzednio przeprowadzanych badań nie miały wpływu na wyniki badań z ostatnich dwóch dni.

- To stawia po ogromnym znakiem zapytania sens naszych działań - wyznał zdruzgotany jeden ze znawców tematu.

Przypomnijmy, że dotychczas ogromną popularnością wśród grup nacisku cieszyła się właśnie metoda oddziaływania poprzez publikacje wyników ankiet. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jedna z wiodących partii politycznych miała przygotowane pakiety wyników sondaży na najbliższe kilka lat i tym najwyraźniej należałoby tłumaczyć jej pęd do zdominowania mediów, jako nośnika owych informacji.

Przypadkowi ludzie zapytani przez nas na ulicy nie wiedzieli co to jest opinia publiczna, niektórzy sugerowali, że byc może chodzi o jakieś reklamy, a jeden pan, po pokazaniu mu wykresów kołowych, poprosił o pepperoni na wynos, o ile to za darmo.

Ponieważ sprawa jest kontrowersyjna, postanowiłem przeprowadzić ankietę wśród samego siebie. Niestety, miażdżącą przewagą głosów uznałem, że wyniki nie nadają się do publikacji.

Parias Milton
2006-03-17

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa