NIEWIERZPLOT.COM > ZE ŚWIATA
Czy cywilizacji grozi zagłada?

Od pewnego czasu to pytanie stawiają sobie niemal wszyscy. Powodem dociekań jest niecodzienne znalezisko dokonane przez anonimowego mieszkańca Bretonii.

Naukowcy nie są zgodni co do natury zjawiska, sugerują jednak zachować daleko posuniętą ostrożność. Tymczasem prasa rozpisuje się w iście minorowym tonie, wieszcząc nieuniknioną zagładę ludzkości. Naszym wysłannikom udało się dotrzeć do osoby, która dokonała feralnego odkrycia. Zapytaliśmy ją, czy zagrożenie jest rzeczywiście tak poważne jak malują to media. - Oczywiście nie można niczego wykluczyć, włącznie z najczarniejszymi scenariuszami - powiedział nasz rozmówca, po czym zreflektował się - Z drugiej jednak strony cóż za katastrofę mogłyby ściągnąć na nas trzy niebieskie kuleczki, takie podobne do czterech czerwonych kuleczek?

W Waszyngtonie zwołano w trybie pilnym spotkanie szefów sił zbrojnych, na którym prezydent wydał specjalny dekret uprawniający służby do podsłuchu każdej kuleczki na świecie oraz, w razie konieczności użycia broni atomowej, napalmu i packi na muchy wobec każdego, kto nie będzie w stanie wykazać się racjonalnymi powodami posiadania kuleczek. - Nie będą sobie ze mną w kulki lecieć - ostrzegł prezydent Dusz-Bad.

Ceniony polski psychiatra, doktor Kaftan nie ma wątpliwości - Trzeba mieć nie po kulei w głowie, żeby podnosić takie larum. Osobiście radzę Państwu pić dużo soków, wietrzyć mieszkania i byc miłym dla innych. Reszta jakoś się ułoży.

Parias Milton
2006-03-29

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa