NIEWIERZPLOT.COM > KULTURA
Orbisowanie bez cukru

Firma Orbis, niegdysiejszy lider na rodzimym rynku turystyki zorganizowanej szuka nowych sposobów na odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Co więcej, pomaga także innym zrozumieć złożoność otaczającego nas świata.

W ramach tej misji firma przygotowała specjalną ofertę "Suburbi et Orbis", w ramach której proponuje wycieczki po ubogich, podmiejskich dzielnicach.

- Oferta skierowana jest przede wszystkim do młodego poko-lenia artystów, zwłaszcza reżyserów teatralnych i prozaików - tłumaczy pomysłodawca, pan Artur Wiedzieć-Warto. - Wielu młodych twórców wyraziło już zainteresowanie naszym pomysłem, podkreślając ważkość tematu i poprosiło o podstawienie autokarów pod modne kluby i galerie handlowe skąd mogliby rozpocząć swą wędrówkę ku prawdziwemu życiu, biedzie, smutkowi i spękanym płytkom chodnikowym. Jeden z plastyków planuje już nawet wystawę - "H&M - Heine Medina - a to Polska waśnie".

- Chcemy pokazać dramat, gorzki smak życia, dlatego nieoficjalnie projekt ma kryptonim "Orbisowanie bez cukru".

Organizatorom, którym zależy na wiarygodności przedsięwzięcia udało się pozyskać dla projektu kuratorów spośród artystów najmłodszego pokolenia. Mówi się, że są to Jasio Klatka i Grześ Jarzynka.

Nad bezpieczeństwem artystów czuwać będzie defektyw Bródkowski, który choć wątpi w ogólny zamysł uważa, że udział w projekcie może w znaczny sposób wpłynąć na odświeżenie jego wizerunku medialnego.

Parias Milton
2006-05-24

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa