NIEWIERZPLOT.COM > ZE ŚWIATA
Muchy gnojówki żądają dostępu do noża

Na zakończonym wczoraj walnym zlocie much gnojówek podjęto jednogłośnie uchwałę, aby bezzwłocznie zawiązać na supełek muszy związek zawodowy, a to po to, żeby nie zapomnieć swych licznych postulatów. A tych było tak wiele, że muchy-delegatki nieustannie przebzykiwały się nawzajem, co zdecydowanie nie dodawało dyskusji skrzydeł.

Jednym z głównych postulatów było żądanie dostępu do noża. Muchy podkreślały, że brak sztućców jest głównym powodem ich niskiej kultury konsumpcji. Liczą także, że zmiana sytuacji na tej linii rozszerzy ich horyzonty kulinarne.

Podniesiono także kwestię delegalizacji pająków i pajęczyn oraz zgłoszono wniosek o powołanie specjalnego trybunału mającego osądzić muchy oskarżane o rozprzestrzenianie broni biologicznej, chorób, wojny i rozpaczy.

To nie muszy być problem - powiedział w rozmowie z nami laureat Nagrody Nobla - Paxal Brodnicki. Dodał, że jest to wyraźny i krzepiący sygnał wskazujący na budowanie społecznej świadomości wśród insektów. - Mucza nie siadam - zakończył swój komentarz.

Przypomnijmy, że niedawano byliśmy świadkami kongresu pijawek, a w ubiegłym tygodniu miejsce miała Pierwsza Światowa Konferencja Wołoska (dawniej Komarowa).

Parias Milton
2006-05-27

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa