NIEWIERZPLOT.COM > SPORT
Piłka a sprawa polska

W Sejmie aż wre od plotek. Jak udało nam się dowiedzieć, na dniach prace ma zacząć kolejna komisja śledcza - tym razem zajmująca się polską piłką nożną.

Pomysł wyszedł od koordynatora efektów specjalnych, który oświadczył, że obecny selekcjoner polskiej reprezentacji przez wiele lat pozostawał współpracownikiem obcych federacji futbolowych, za co pobierał sowitą gratyfikację. Koordynator ujawnił także, że ów trener - Holender Leo Jakiśtam nie jest nawet rodowitym Polakiem. Dodał, że powyższe informacje są druzgocące.

Zadaniem specjalnie powołanej komisji będzie także zbadanie występów naszej reprezentacji na ostatnim mundialu. Autorzy projektu wskazują na niezbite dowody, że conajmniej trzy drużyny innych państw działały na szkodę wizerunku polskiego futbolu. Posłowie chcą ustalić kto inspirował te aktywności oraz jakie były ich źródła finansowania.

Autorzy wniosku o powołanie komisji wystosowali list otwarty, w którym w ostrym tonie sprzeciwiają się podobnym praktykom mającym na celu szarganie wizerunku polskiego futbolu i Polski w ogóle. I w ogóle. Obiecują, że nie spoczną dopóki nie wskażą winnych i nie wymogą ekstradycji tych zbrodniarzy na państwach udzielających im azylu. Mianem skandalu parlamentarzyści określili także sytuację, w której podobno wielu ze wspomnnianych osobników cieszy się w tych krajach dużą estymą i swym poziomem życia kpi z naszego społeczeństwa.

Parias Milton
2006-08-28

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa