NIEWIERZPLOT.COM > KULTURA
Klapsy dla Obamy

Agencja informacyjna Minimal Bros podała na dniach, że Denzel Washington, który najprawdopodobniej wcieli się w rolę Baracka Obamy, w mającym powstać filmie biograficznym o obecnym prezydencie USA, otrzymał za tę kreację Oscara.

Poszliśmy tropem tej sensacyjnej informacji i udało nam się zebrać kilka kolejnych równie frapujących faktów.Jak ustalili nasi wysłannicy, powstająca produkcja została pomyślana jako trylogia prezentująca kolejne etapy z życia Obamy. Lata wczesnej młodości miał sportretować Roman Polański, jednak chwilowo jest nieuchwytny. Jak twierdzą niektórzy zaszył się w jednym ze szwajcarskich kurortów, gdzie szuka porozumienia z wewnętrznym dzieckiem.

Zadanie sfilmowania epizodów z dorosłego życia Obamy powierzono początkowo Melowi Gibsonowi. Wątpliwości pojawiły się jednak gdy okazało się, że ów kontrowersyjny twórca postanowił wpleść do scenariusza drastyczną scenę ukrzyżowania prezydenta. - To scena symboliczna, niezmierna istotna dla całościowego wydźwięku obrazu - broni pomysłu Krzysztof Zanussi, który - i tu kolejna niespodzianka - został poproszony o przeniesienie na ekran momentu wchodzenia Obamy w dorosłość, ze szczególnym uwzględnieniem wykuwania charakteru przyszłego przywódcy.

Krytycy zauważają, że alians Zanussiego i Gibsona nie jest przypadkowy - udział obu twórców w przedsięwzięciu stoi pod znakiem zapytania. Polskiemu reżyserowi zarzuca się nadmierne skupienie na warstwie metafizycznej. Tu warto nadmienić, że część akcji reżyser planował umiejscowić na Huculszczyźnie, a rolę pani Obamy, matki prezydenta planował powierzyć swojej ulubionej aktorce - Maji Komorowskiej. Tymczasem producenci parli ku rozwiązaniom nieco bardziej dynamicznym. Podobno wynajęli szwadron uzbrojonych helikopterów oraz zdobyli zgodę na zamknięcie części ulic w nowojorskim Bronksie na potrzeby kręcenia zdjęć walk między gangami.

Niezależnie od powyższych wątpliwości, Denzel Washington bardzo sobie chwalił współpracę z polskim reżyserem i przyjął jego ofertę. Otóż doświadczenia wyniesione z roli amerykańskiego męża stanu będzie mógł wykorzystać w quazi-biograficznym filmie, w którym wcieli się w obu braci Kaczyńskich.


Rapist Milton
2009-10-24

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa