NIEWIERZPLOT.COM > KULTURA
Zupełnie nowa (tele)wizja

Telewizja publiczna nie ustępuje w walce o słupki oglądalności. Podobno obserwuje dwa takowe na jednym z serwisów aukcyjnych. Słupki są używane, ale w dobrym stanie technicznym i wizualnym.

Nie można także zbyć milczeniem kolejnego formatu telewizyjnego, nad wdrożeniem którego pracują najlepsi specjaliści z Woronicza. Rzeczony as z rękawa Fortuny to teleturniej pod wszystko mówiącym tytułem "Jak oni ziewają". Pomysł jest iście diabelski - zawodnicy tej gry oglądają inne produkcje rozrywkowe TVP i walczą ze snem. Ci, którzy prześpią swoje szanse odpadają i w ramach ultimatum dostają ofertę przejścia do TVP Kultura.

Dyrektor działu rozrywki TVP nie kryje ekscytacji - Pomysł jest genialny, ale jak zwykle z takimi bywa - najtrudniej było na niego wpaść. Stąd potrzeba zakupienia licencji z Zachodu. Warto jednak podkreślić misyjny charakter tej produkcji. Jak powszechnie wiadomo, ludzie lubią widzieć, że komuś wiedzie się gorzej niż im samym. My idziemy jeszcze o krok dalej - pokazujemy, że nawet wielkie gwiazdy mogą wieść życie nudniejsze niż przeciętny Kowalski. W długofalowej perspektywie chcielibyśmy dążyć do tego, że widzowie zamiast ślęczeć przed telewizorami, docenią własne życie i zajmą się czymś pożytecznym.

Co jednak dla tych, którzy wytrwają przed teleodbiornikami? Aby nie pozwolić im zasnąć planujemy w przerwach programu emitować agresywne reklamy programów kulturalnych oraz pozycji książkowych. Podpisaliśmy już nawet umowy z wydawnictwami IPN, PKT, czy WTF.

My zaś przypominamy naszym czytelnikom, że podstawowe zasady higieny są takie, żeby unikać władowania się w kanał.

Pan Marian Rakieta
2009-10-30

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa