NIEWIERZPLOT.COM > ZE ŚWIATA
Kryzys w Watykanie?

Jak donosi Agencja Reutera, źródła zbliżone do watykańskich oficjeli informują o prawdopodobnym kryzysie w Stolicy Apostolskiej.

Nieoficjalnie mówi się, że w czwartkowy wieczór papież miał westchnąć i powiedzieć: "Nie wiem jak wy, ale ja już skończyłem. No, już mam dość po prostu".

Jak nietrudno się domyśleć, wywołało to falę domysłów i kontrowersji na temat przyszłości Kościoła. Wybitny japoński psycholog Siad Na Chez Long, który zbadał ten szczególny przypadek stwierdził, iż mamy do czynienia z klasycznym kryzysem połowy pontyfikatu.

Tymczasem zupełnie inne stanowisko zajął kardynał Alfredo Frutti Di Mare, rzecznik prasowy Watykanu. Dziennikarze wyolbrzymili całą sprawę ponad jej faktyczną wagę - powiedział Di Mare. Przyznał, że owszem, papież wygłosił ową kontrowersyjną kwestię, jednak została ona wyjęta z kontekstu. Poproszony o wyjaśnienie, stwierdził, iż całe zajście miało miejsce w sali stołowej, a Ojciec Święty mówiąc owe słowa, które obiegły świat odsunął talerz z kurczakiem w potrawce i wymoczywszy palce w misce z wodą poklepał się po swoim Świętym Brzuchu.

Całą sprawą zainteresował się Maciej Kuroń, ceniony smakosz, który obiecał nam solennie zdać relację ze swego dochodzenia.

Jan Piotr Szatan
2002-02-27

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa