NIEWIERZPLOT.COM > Z KRAJU
Nowa Ustawa w Sejmie

W miniony weekend w Sejmie przegłosowano nową, kontrowersyjną ustawę. Posłowie wprowadzili zmiany dotyczące kolejności miesięcy w roku. Według nowej ustawy po wrześniu ma obowiązywać marzec.

Cel ustawy jest oczywiście tylko jeden: usunąć z naszego kalendarza zimę, która już od lat nie gości w naszym klimacie.

Wątpliwości co do zasadności nowej ustawy wyrażają specjaliści meteorolodzy. Dr Janina Sypło-Zawiałło z Instytutu Meteorologii i Świecenia Słońca twierdzi, że nawet rozporzędzenie wydane przez najwyższy organ ustawodawczy nie jest w stanie zmienić porządku natury.

"Można zmienic kalendarze, przyzwyczaić się do nowego, skróconego roku, ale okres zimna nadal pozostanie" - mówi dr Sypło-Zawiałło.

Posłowie jednak uspokajają zdumioną opinię publiczną: "Zanim uchwaliliśmy tę ustawę, konsultowaliśmy się z najwybitniejszymi specjalistami w dziedzinie meteorologii: między innymi ze Swiętym Mikołajem, Koziołkiem Matołkiem i samą Królową Śniegu" - uspokajał wodnik prasowy rządu.

Dlaczego jednak Święty Mikołaj i Koziołek Matołek mają być autorytetami w zakresie pogody - tego nie wyjaśnił.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się ponadto, że Święty Mikołaj przychylił się do ustawy, mówiąc że z chęcią będzie rozdawał prezenty w ciepłym klimacie, poruszając się na motolotni. Dzięki temu zmęczone renifery będą mogły chwilę odpocząć.

Niestety, Królowa Śniegu nie znalazła czasu, aby porozmawiać z dziennikarzem Nie Wierz Plot.com.
O przebiegu sprawy będziemy informować czytelników na bieżąco.

Foster Jones
2002-02-27

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa