NIEWIERZPLOT.COM > NAUKA
Przełomowa technologia

Brytyjscy naukowcy dokonali przełomu w dziedzinie nanotechnologii. Dzięki nowatorskim pomysłom doktora Adalberta Strocka udało im się wyprodukować układy scalone o rozmiarach ścieżek mniejszych niż 0.01 mikrona. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Cucumber-on-Insulator (COI). Polega ona na nakładaniu warstw drobno posiekanej mizerii na substancję nieprzewodzącą.

Wykonane w tej technologii układy scalone charakteryzują się niskim zużyciem energii i wysokim współczynnikiem biodegradacji.

Na wieść o powstaniu rewelacyjnej technologii światowe giełdy zareagowały błyskawicznym wzrostem firm z sektora rolniczego.

Jako ciekawostkę agencje podały, że według twórców przełomowej technologii, stworzone w taki sposób chipy nadają się do spożycia (o ile warstwę nieprzewodzącą wykonano z pszenżyta).

Nie zasypiają gruszek w popiele również laboratoria światowych potentatów. Intel ogłosił, że jego konkurencyjna technologia ujrzy światło dzienne w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wtedy właśnie do sprzedaży trafią pierwsze partie procesorów Intel Onion.

Alfonso y Veiga
2002-02-27

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa