NIEWIERZPLOT.COM > Z KRAJU
Wpadka neodruidów

Istebna, 29 listopada 2001 (inf. wł.)

Komandosi GRAD-u (Grupy Reagowania Antydruidycznego) rozbili dzisiejszego ranka największą polską organizację druidów. Obaj jej członkowie - Adam Z. ps. "Jemioła" i Makary W. ps. "Panoramix" - przebywają aktualnie w areszcie śledczym w Bielsku-Białej.

Rzecznik bielskiej policji, ppor. Jacek Anna Kapiszon, na specjalnie zwołanej konferencji oznajmił, że podstawą do zatrzymania podejrzanych był dekret Kazimierza Wielkiego "Ad Paganem Xenociduum". Jak twierdzi ppor. Kapiszon: "dokument ten nigdy nie został anulowany, tak więc jego litera stanowi obowiązujące prawo Rzeczypospolitej Polskiej".

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podejrzanym zostaną prawdopodobnie postawione zarzuty o "magyi czarney uprawianie, takoż inakie z Belzebubem konszachty" oraz "zup smrodliwych warzenie". Za te przestępstwa prokurator może zażądać od roku do siedmiu lat "w dybach na rynku" lub Sądu Bożego.

Zarówno "Jemioła" jak i "Panoramix" nie przyznają się do winy, lecz dowody zebrane przez prokuraturę nie budzą wątpliwości. W komórce Adam Z. znaleziono przypalony garnek, a w stodole pod sianem odkryto sierp. Z kolei na pastwisku Makarego W. pasła się koza, która być może była zwierzęciem ofiarnym.

Policja ma uzasadnione podejrzenia, że na wolności pozostaje wspólnik "Jemioły" i "Panoramixa", bliżej nieokreślony osobnik o pseudonimie "Belzebub". Podejrzenia te sformułowano w oparciu o rzeczony dekret Kazimierza Wielkiego. Wszystko jednak wskazuje na to, że niedługo również "Belzebub" powędruje w dyby. Pragnący zachować anonimowość oficer GRAD-u zapewnił nas: "znajdziemy go nawet w piekle".

Alfonso y Veiga
2002-02-27

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa