NIEWIERZPLOT.COM > ZE ŚWIATA
Strajk pilotów

Bordeaux, 6 grudnia 2001 (inf. wł.)

Na zakończonym dzisiaj walnym zebraniu Międzynarodowego Zrzeszenia Pilotów podjęto decyzję o bezzwłocznym rozpoczęciu strajku.

Mimo tego, że obrady toczyły się za zamkniętymi drzwiami, to do dziennikarzy dotarły przecieki o gorącym klimacie dyskusji.

Za całkowitą odmową wykonywania obowiązków służbowych głosowała podobno niewiele ponad połowa delegatów. Przeciwnicy tego rozwiązania starali się zablokować głosowanie, demonstracyjnie odśpiewując Hymn Nieustraszonego Pilota. Do głosowania jednak doszło.

Przewodniczący Międzynarodowego Zrzeszenia Pilotów na zwołanej konferencji prasowej wyraził zadowolenie z wyniku obrad i przedstawił warunki postawione przez Zrzeszenie:


- skrócony cykl pracy
- wymiana baterii co 3 miesiące
- stosowanie wyłącznie baterii alkalicznych z atestem RCQL (Remote Control Quality Laboratories)

Do czasu spełnienia wszystkich postulatów piloty na całym świecie nie będą obsługiwać sprzętu audio-video, autoalarmów, sterowanych samochodzików i wszelkich innych urządzeń. Także komputery naręczne typu PalmPilot odmówią posłuszeństwa.

Na zakończenie konferencji przewodniczący wyraził solidarność z autopilotami samolotów likwidowanych linii Sabena i Crossair.

Alfonso y Veiga
2002-02-27

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa