NIEWIERZPLOT.COM > POLITYKA
Ładnie? I tak i nie!

Warszawa, 35 maja

Do Rejonowego Sądu w Warszawie wpłynął akt oskarżenia wobec Polskiego Związku Konserwatystów Zapiekłych. Sprawa została wszczęta z powództwa Młodzieżowego Ruchu Anarchistów Uporczywych (MRAU). Istotą sporu okazały się wznosozne przez oba ugrupowania hasła.

Otóż MRAU twierdzi, iż cierpi straty mentalne w związku z niewybrednym przeinaczeniem ich zawołania ("Nie! Ład - nie!") przez Zapiekłych Konserwatystów, którzy posiłkują się hasłem "Nieład - nie!".

Ponoć sprawa oparła się o specjalne komisje w Brukseli. Sekretarz jednej z nich, pan Pardon Posa Mya-Tanee-Mash oświadczył, iż jest to już kolejna podobna konfliktowa sytuacja zaistniała w kraju młodej europejskiej demokracji.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż prawdopodobnie wkrótce stroną w konflikcie stanie się także Wilhelm Sasnal, o którego problemach pisaliśmy ostatnio już na naszych łamach. Swego czasu, bezskutecznie usiłował oczyścić ze wszelkich związków z polityką swą grupę Ładnie. Według niepotwierdzonych informacji, przez kilka dni grupa funkcjonowała pod nazwą Całkiem Niczego Sobie, lecz szybko uznała to za wyjątkowo nieudany pomysł.

Najbliższe dni powinny przynieść nam rozwiązanie sporu.

Jan Piotr Szatan
2002-02-27

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa