NIEWIERZPLOT.COM > Z KRAJU
Buszujący w kawie zbożowej

Kolejnym nie lada sukcesem może pochwalić się nasza policja. W efekcie zakrojonej na szeroką skalę i sprawnie przeprowadzonej akcji, udało się zatrzymać poszukiwanego listem gończym wyjątkowo niebezpiecznego przestępcę.

Wszystko zaczęło się prozaicznie. Oficer dyżurny na posterunku w Kaszalinie odebral telefon z prośbą o interwencję. Dzwonił jeden z rolników zaniepokojony dziwnymi odgłosami płynącymi z jego zabytkowego spichlerza. Przybycie patrolu wypłoszyło intruza nurzającego się w workach z kawą zbożową. Zabezpieczone ślady wskazały jednak dobitnie, iż funkcjonariusze mieli do czynienia z niejakim "Robalem", znanym z powiązań z mafią prusakowską. To właśnie na jej zlecenie miał jakoby dokonać zuchwałego zabójstwa na osobie francuskiego obywatela, Gala Rety, stojącego na czele zorganizowanej grupy przestępczej działającej z Żelatynowej Woli.

Zarządzona obława zakończyła się sukcesem - Zwabiliśmy go napoczętą torebką "Lentilków" - powiedział rzecznik prasowy policji - A potem to już samo poszło.

Jan Maria Latarque
2002-03-18

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa