NIEWIERZPLOT.COM > KULTURA
Wyborna telewizja

Koncern medialny Agora postanowił wejść na rynek telewizyjny. Po tym jak szefostwo firmy zrezygnowało z zapowiadanej fuzji z Polsatem, trwają prace nad opracowaniem profilu zupełnie nowej telewizji.

Postanowliśmy pójść vabank - zapowiada Jan Machulski, świeżo upieczony (z frytkami i bakłażanami) dyrektor programowy stacji. Chcemy pozyskać jak najszerszą widownię. Naszym celem jest bawić inteligentnie. Zadbamy o odpowiednią ilość programów kulturalnych i wysoki poziom pozostałych programów. Wyborną rozrywkę zapewnią teleturnieje i recitale z udziałem występujących miejscami przymrozków. Na poniedziałki, zapowiadany jest Teatr Telewizji. Jak wiadomo, początki są niezwykle trudne, dlatego też, ze względu na ograniczony budżet, przez pierwszy kwartał oglądać będziemy Teatr Jednego Aktora - którego, tego na razie nie wiadomo.

W planach jest także produkcja telenoweli. - Naszym zdaniem, telewizyjne tasiemce o szpitalach przejadły się. O wiele większą popularnością cieszą się seriale, których akcja toczy się w redakcjach pism. Tu zawsze dużo się dzieje - mówi Machulski. Przypomnijmy, że koncern jest przecież wydawcą "Gazeli Wybornej" - poczytnego dziennika skierowanego do smakoszy dziczyzny. Wedle wstępnych planów, serial ma nosić tytuł - "Nie dawaj wiary pogłoskom".

Czekamy i trzymamy kciuki.

Jan Piotr Szatan
2002-03-18

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa